1. Upotreba oto aqua clean u lečenju pojačanog stvaranja cerumena

    Pitanje broj: #119050

    Poštovani,

    Već nekoliko godina imam problema sa ušima. Rekli su mi da imam pojačano stvaranje cerumena i da mi je verovatno ušni kanal malo uži. Jednom godišnje ili jednom u dve godine moram da idem na ispiranje uha jer dođe do začepljenja, stvori se ceruminalni čep. Nekad dođe i do upale, ali ređe. Obično je samo čep u pitanju. Koristim oto aqua clean povremeno. Koliko često smem da koristim oto aqua clean, a da ne šteti? Da li može i više puta dnevno ako osetim da se stvara čep? Da li je bolje koristiti nešto drugo? Da li je jako loše što ja koristim dugo jednu bočicu ovog rastvora, iako piše da je rok trajanja 3 meseca, ali mi je skupo da kupujem stalno, jer ja u roku od tri meseca ponekad koristim samo par puta, a ne deluje mi kao da nije ok? (šušti i dalje, kao kad se stavi hidrogen).