1. Marocen kapi za uš i oči - Upotreba Marocen kapi

    Pitanje broj: #102090

    Poštovani,

    Moj sin od 9 godina ima upalu uha. Dobio je antibiotik i Marocen kapi. Doktorica mi je rekla 3x2 kapi u svako uho. Večeras sam čitala uputstvo za upotrebu na njemu piše kapi za oči. Vikend je nažalost, doktoricu ne mogu da kontaktiram a pitam se da li te kapi mogu u uši, da nisam ja možda pogrešno razumela dr, ili je apotekarka dala nam pogrešne kapi?

    Odgovoreno: 09. 07. 2012.

Komentari na pitanje: #102090

    • Poštovani, beba od 4 meseca ima infekciju oka. Na moru smo, pa nam je pedijatar telefonskim putem preporučio Marocen kapi. U CG nemaju u ponudi te kapi, pa su nam kao zamena prodate Citeral kapi. Vidim da je sastav sličan, ali u uputstvu Citerala piše da nije za decu ispod 1 god. Smatrate li da je adekvatna zamena u da se sme detetu ukapati Citeral?

    • Kako se skupa koriste Marocen kapi za usi i Nyststin kapi.U nalazu pise naizmjenicno 3 puta 3 kapi u oba uha 10 dana..

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 09. 02. 2016.

      Poštovana, kapi za oči (sluzokoža) mogu da se stavljaju u uši (koža), ali nije moguće kapi za uši stavljati u oči. Srdačan pozdrav