1. Upotreba Flonidana sa homeopatskim lekom

    Pitanje broj: #101414

    Poštovani,

    Imam hroničnu upalu sinusa 3 godine, u tom periodu lečena sam različitima antibioticima. Pre 2 nedelje dobila sam 3 kutije Hemomicina od 500. Posle završene terapije i dalje osećam kljucanja i pritisak u glavi i slivanje sekreta u grlo (zapušenost nosa samo ujutru). Trenutno sam počela sa terapijom: Cinnabsin 3x1 i Flonidan. Htela sam da pitam: da li je potrebno piti Flonidan od 10 (jer nemam alergiju) i kako se on slaže sa homeopatskim lekom, da li takva terapija daje rezultate jer ne smem više antibiotike?

    Odgovoreno: 23. 06. 2012.
    • Poštovana,

      Antihistaminici su lekovi protiv alergije i ako niste alergični nema mnogo smisla da ih pijete. Hronični sinusitis mojih pacijenata lečim lekovima zvanične medicine i endoskopskom hirurgijom sinusa kada je potrebno. Ne kositim homeopatske lekova za sebe i svoju porodicu te ni svoje pacijente ne lečim homeopatskim lekovima jer još uvek nisam videla ubedljive dokaze u stručnoj literaturi i na svetskim kongresima da takvi lekovi pomažu u lečenju bolesti.