1. Upotreba antibiotika Tridox

    Pitanje broj: #150547

    Poštovani,

    Imam par pitanja: Imam devojčicu od 4 godine i ima upaljeno grlo. Curi joj nos i počele su uši da je bole, pa su nam na orl prepisali Tridox antibiotik. Prvi put treba da ga pije, jako se plašim neželjenih reakcija. Pila je od antibiotika Cefzil, Pancef i Ospamox. Na njih nije imala reakciju. Zanima me, koju količinu sirupa prvi put mogu da joj dam, da vidim da li će imati reakciju, pošto joj je prepisano 8 ml. Na 12 h? I posle kog vremena se javlja neželjena reakcija od davanja sirupa? Šta mogu da učinim u tom trenutku dok ne stignem kod lekara? I najviše me zanimaju simptomi Stivens Dzons sindroma koji su, i kako ga prepoznati? Koji još dečiji sirupi sadrže cefpodoksim? Unapred hvala na odgovorima. Pozdrav

    Odgovoreno: 25. 01. 2017.

Komentari na pitanje: #150547

    • Zanima me kad su svi ostali nalazi u redu, osim Crp-a(10.9mg/L),a imam pocetak upale pluca, pijem Tridoks antibiotik (2x1) sedam dana. Danas mi sesti dan, pa sta to moze da prestavlja, da li to ima veze za jetrom, jer sam ujedno na hormonskoj terapiji? Srdacan pozdrab.