1. Upala uha kod novorođenčadi

    Pitanje broj: #98699

    Poštovani,

    Potreban mi je savet sta da uradimo supruga i ja. 19. aprila ove godine supruga se porodila i dobili smo devojčicu. Još uvek su u bolnici jer: 1. dan posle porođaja rekli su nam da je dete dobilo upalu uva i da su razlog bakterije. 2. Posle analize utvrdilo se da dete nema bakterije i doktorka je rekla da je moguće da posle dojenja hrana dospe do uha i da je to razlog upale. 3. Uključili su terapiju i dosada je dete isprimalo 12 injekcija (antibiotika) i još prima. 4. Dete od prvog dana leži na tom uhu bez problema, ima apetit samo takav, nema temperaturu, ne plače izanenada. Mirna je skroz. Buni me kada sajtu pročitam koji su simptomi upale uha kod novorođencčdi i uporedim sa sa svojim detetom onda se to apsolutno ne slaže. U ponedeljak će biti 18. terapija (injekcija) pa me interesuje da li je isto normalno da dete koje je staro tek 8 dana isprima 18 injekcija?

    Odgovoreno: 28. 04. 2012.
    • Poštovani,

      Vaše dete je na pravom mestu i leče ga odgovarajući lekari. Simptomi neke bolesti kod tek rođenog deteta (ekstremno nežne i osetljive bebe) nisu isti kao simptomi malo odraslije bebe. Naravno da je najbolje kada može bez antibiotika ali ako su potrebni onda je to u najboljem redu jer sprečavaju dalje komplikacije kod bebe. U svakom slučaju, svo meso koje će vaše dete da pojede u toku života, kao i svi mi, biće od životinja koje su stalno dobijale antibiotike.