1. Upala sinusa i žlezde ispod uha

    Pitanje broj: #94510

    Poštovani,

    Imam upalu sinusa i pijem Amoksiklav 2x 1000mg, ovo je 4 dan. Danas me manje boli i glava i sinusi. Od 3. dana tj. od juče pojavile su se žlezde ispod uveta koje me i bole. Da li da nastavim sa terapijom Amoksiklav ili nešto drugo? Da li je ova pojava prati bolest sinusa?

    Odgovoreno: 12. 02. 2012.

Komentari na pitanje: #94510

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 21. 07. 2012.

      Na 8 sati po 1 taletu od 625 mg. Popijte celo pakovanje antibiotika. Panklav i amoksilklav je potpuno isti lek ali ih prave različite fabrike.

    • Poštovani ja sam juče pre podne operisao benigni tumor kosti donje vilice. Nakon operacije mi je data injekcija po sistemu vakcine (gore) i prepisana mi je terapija. Kako živim na kosovu nisam mogo da nađem odgovarajući lek panklav već sam našo zamenu amoksiklav ali je uputstvo na šiptarskom pa ništa ne razumem. Kako se lek pije obzirom da u jednoj kutiji ima 2 x 5 tableta od 625mg. Hvala!