1. Upala grla sa komplikacijama

    Pitanje broj: #158500

    Pre 20 dana sam dobila jaku upalu grla. Dijagnoza je j02. Tri dana sam primala Urbason, a dva pila Amoksiklav kad mi je postalo jos gore.
    Od ORL doktora sam dobila dijagnozu j36 i prepisao mi je Jugomicin od 1600000 i Gentamici 5 dana po jednu.

    Nakon trećeg dana primanja injekcija mi je bilo veoma loše, izmucen organizam i otišla sam u hitnu službu, gde su mi dali infuziju. Nakon toga su mi rekli da popijem Amoksiklav do kraja (još tri dana), a da prekinem sa injekcijama. Nakon ispijene terapije mi je bilo bolje.
    Ali se pre dva dana sve vratilo, otečeno grlo i sa unutrašnje i sa spoljašnje strane, bol i otečena resica i gornji lukovi.

    Juče sam otišla kod ORL doktora koji mi je prepisao Xyzal. Interesuje me zašto Xyzal, lek protiv alergije? Da li treba da tražim još nečije mišljenje? Moram samo da napomenem da su brisevi grla u redu, nema bakterija.

    Odgovoreno: 01. 08. 2018.

Komentari na pitanje: #158500

    • Pre dva dana desilo mi se mnogo lose stvare. Hocu da smenim ili otkazem ovaj lek a to je metadon, jer zna neko bolja terapija ili neki drugih pomos, ,