1. Upala grla nakon operacije krajnika

    Pitanje broj: #101184

    Poštovani,

    Imam 21 godinu i od malena imam problema sa grlom. Iz tog razloga operirala sam krajnike sa 7 godina. Od tada se apsolutno ništa nije promijenilo čak bi rekla da je i gore. Upale imam 3-4 puta godišnje koje prate visoka temperatura koja spadne tek kad počnem uzimat antibiotike koji smire upalu. Osuđena sam na konstatno uzimanje antibiotika. Također mi poslije svake upale ostane kašalj od kojeg sljedećih dva tjedna ne mogu ni spavat normalno koliko me guši. Nemam alergija otkad znam za sebe to je tako. Upala pa kašalj. U biti doktorica mi propiše antibiotike, tu i tamo me pošalje na neke preglede ali svi govore da je s grlom sve u redu i da je to jednostavno tako. Jedan doktor mi je rekao da se to jednostavno "zalijepilo" za mene i da tako moram živit. Zanima me može li se nešto tako "zalijepit" bez ikakvog normalnog medicinskog objašnjenja i da li je opasno što toliko uzimam antibiotike. Nažalost nemam izbora.

    Odgovoreno: 22. 06. 2012.
    • Poštovana,

      Svaka upala grla i povišena temperature ne znači da je potrebno uzimati antibiotike jer antibiotici uništavaju samo bakterije dok na viruse uopšte ne deluju a i virusne infekcije su mnogo češće pogotovu kod osoba koje nemaju krajnike. Možda je potrebno obratiti pažnju na bronhije ili dušnik. Teško je reći bilo šta preciznije bez pregleda.