1. Ugradnja cevčica kod deteta

    Pitanje broj: #100058

    Poštovani,

    Moje dete od 3.5 godina unazad 1.5 godinu boluje od čestih upalu ušiju. Prilikom merenja sluha na ORL klinici njemu rezultati variraju b, c1, c. Doktorka nam predlaže ugradnju cevčica, pa me interesuje da li će njemu da se popravi sluh posle intervencije i da mi ukratko pojasnite ove kategorije sa merenja?

    Odgovoreno: 26. 05. 2012.
    • Poštovani,

      U tom uzrasut čest je problem sa trećim krajnikom i sekretom u ušima koji je praćen čestim upalama ušiju. Po uklanjanu trećeg krajnika i ugradnje aeracionih cevčica sluh se popravlja. Timpanometrija ne meri direktno sluh već pokretljivost bubne opne koja je smanjena zbog sekreta u ušima (tip b) ili je na negativnim vrenostima umesto na 0 (tip c).

      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #100058

    • Postovani,

      Radili smo danas nalaz TY i tip je AS.
      Devojčica ima 16 meseci i ima stalne upale usiju.

      Kakav je ovaj tip i da li je opasno?
      Pozdrav,