1. Tumačenje rezultata ct pns-a

    Pitanje broj: #151679

    Poštovanje,

    Radila sam ct pns, i zamolila bih Vas da mi pojasnite nalaz: paranazalne šupljine su uredno razvijene. U oba maksilarna sinusa jasno ograničena, ovoidne formacije u bazalnom delu denziteta tečnosti, desno dijametra do 1,4 cm, levo dijametra do 3 cm, najverovatnije u prilog molecula u sklopu hroničnih inflamatornih promena. Manja promena istih karakteristika u posterobazalnom delu sfenoidalnog sinusa dijametra do 8x5 mm. U preostalim paranazalnim šupljinama bez prisustva patoloskog sadržaja. Prikazane koštane strukture uredne morfologije, bez znakova destruktivnih promena. Septum nasi sinistroponiran.
    Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 05. 04. 2017.

Komentari na pitanje: #151679

    • Radila sam snimanje sinusa i kad sam dobila nalaz samo je pisalo Dijagnoza PNS

    • Postovanje. Radila sam RTG paranazalnih supljina, po nalazu pise da su frontalni sinusi hipoplasticni. Mozete li mi pojasniti nalaz? Unapred hvala na odgovoru. Pozdrav