1. Terapija nakon ugrađivanja stenta u lečenju suženja jednjaka

    Pitanje broj: #119088

    Poštovani,

    Obzirom da je konstatovana šifra bolesti c15, prilikom pregleda je ustanovljeno suženje jednjaka na 25 cm, koje je bilo 7 cm dužine a 5 mm debljine. Nije urađena operacija već je ugrađen stent. Prilikom otpusta je rečeno da je kontrola za 2 meseca a od lekova i dalje terapije nije ništa dato. Da li je to u redu, obzirom da sam čuo da je ostalim pacijentima preporučena terapija hemo i slično. Napominjem da sam dijabetičar, da se vrednosti kreću od 6-12, da imam ubrzan pul do 110. Interesuje me zašto meni nije dalje nešto predloženo ili sam ja slučaj "ako prezivi" ili " nema života"?