1. Temperatura i kašalj

    Pitanje broj: #89394

    Poštovani,

    Pre 15 dana sam dobio temperaturu oko 39 stepeni, takođe počeo sam i da kašljem. Na pregledu su mi rekli da je virus. Terapija je bila Fromilid 7 dana. Posle ispijene terapije, bilo mi je bolje, ali temperatura je još uvek prisutna. Navrati se u posle podnevnim časovima, bude oko 38. Posle popijenog Brufena odmah spadne. Grlo u redu, pluća čista, kašalj se smanjio i apetit dobar. Trenutno pijem drugu kutiju Fromilida i Diflucan. Da li je moguće da se virus navratio?

    Odgovoreno: 27. 10. 2011.
    • Poštovani,

      Kada su virusne infekcije u pitanju, antibiotici služe samo kao preventiva eventualnih bakterijskih komplikacija (bronhitis, zapaljenje pluća. . . .) i nemaju nikakv efekat na brži oporavak pacijenta. Virusi se uglavno ne vraćaju već se najčešće radi o nedovoljno izlečenoj ili produženoj virusnoj infekciji, takođe, uvek postoji i mogućnost da se pokupi i neki drugi virus, što se često dešava u ovo doba godine.