1. Svrab u uhu

    Pitanje broj: #125332

    Poštovani,

    Već 2-3- meseca patim od nesnosnog svraba u ušima. Pre par nedelja, imala sam i bol u spoljašnjem kanalu. Uradila sam bris (zlatna stafilokoka, kandida negativna) i dobro sam reagovala na Gentamicin kapi. Bola više nema ali svrab se posle terapije vratio i ne znam više šta da radim, naročito noću, ne mogu da spavam. Pre par dana sam zapalila Otosan kupe za uši, ispali su mi ogromni čepovi i osećala sam olakšanje i nije me svrbelo jedno 3 dana, ali je opet počelo. Pre nekoliko godina sam vukla hronične upale ušiju ali je to prošlo. Tada sam imala svrab i iritiranost, doktorka mi je rekla kad me svrbi da "stavljam Triderm mast" ali nisam sigurna da je to neko dugoročno i prihvatljivo rešenje?

    Odgovoreno: 14. 02. 2014.

Komentari na pitanje: #125332

    • Pozdrav! Već duže vrijeme imam problem sa svrabom u ušima samo tokom letnjih dana, dok tokom zime taj svrab nestaje. Svrab je jak. Kako ga zaliječiti?

    • Dobar dan! Imam svrab u usima i levo uvo mi je bilo zacepljeno zbog koriscenja acerumena, uspela sam da ga odcepim jakim mlazom vode. Dr mi je prepisala zbog puno cerumena. Da li to znaci da acerumen ima neki sastav koji mi ne prija? Na koji nacin bih mogla da cistim usi? Hvala.

    • Poštovana, Nosim kanalni slušni aparat i vrlo često imam jak svrab u uhu. Inače jako malo imam ušne masti. Doktor mi je rekao da povremeno koristim TRDERM mast, ne duže od dva dana. Ja nerado koristim TRIDERM. S obzirom da je ovo ipak problem koji će me pratiti čitavog života, jer nosim kanalni slušni aparat, šta mi preporučujete kao rešenje? Srdačan pozdrav

    • Poštovanje, Lečena sam od kandide u uhu i rezultat je sada negativan,ali svrab u ušima ne prestaje.Molim Vas za savet.Hvala.

    • Postovana doktorka, proslog leta sam imala svrab u uhu i pocetak upale na spoljnom kanalu. Koristila sam po pregledu acidi borici u svakom uhu po 15 minuta naizmenicno i triderm mast. Upala se smirila ali svrab povremeno dolazi pa tako namazem malo na spoljni deo to se umiri i opet posle mesec dana isti probl, tj.svrab. Kako sam procitala komentar jedne citateljke da ima isti problem i vas odgovor da resenje postoji, ja bih vas pitala da li cete raditi tokom jula, jer cu biti ceo juni na moru, da bih zakazala pregled kod vas. S postovanjem Gospodja Vuković