1. Svrab u grlu i ušima

    Pitanje broj: #123052

    Poštovani,

    Imam bolove i povremeni svrab u grlu i ušima. Grlo mi je crveno, nos noću zapušen, imam bolove u predelu celog vrata, žlezde ispod ušiju su mi konstantno otečene, javljaju mi se afte u usnoj duplji. Imam česte glavobolje, skoro svako veče, kao i čestu povišenu temperaturu, takođe skoro svako veče. To traje od juna meseca ove godine. Posetila sam naravno lekare - opšte prakse, orl, čak i gastroenteorologa, čak sam bila i na infektivnom gde su mi uzeli krvnu sliku i urin koji su bili u granicama normale. Dijagnostikovana mi je prvobitno upala ušiju, pa je prošla, pa opet upala eustahijeve tube, pa je prošla na par nedelje, pa opet upala ušiju. Od juna sam koristila, Klacid, Presing, sprej za nos, pa Hemomicin, ponovo sprej za nos, povidon jod za ispiranje, probiotike, Citeral, Nitroxolin, pa opet probiotike, pa opet Klacid, pa opet sprej za nos, pa Fervex, pa opet probiotike, pa Dovicin i na kraju, pre pet dana sam završila sa Ciprocinalom, Neodexacin kapima za uši, sprejom za nos i Panadolom koji moram da pijem skoro svaki dan, po ceo dan, zbog bolova. Kao što sam rekla, zadnja terapija je završena pre pet dana, za vreme ispijanja lekova osetila sam blago poboljšanje, ali opet mi se sve vraća - bolovi koje sam navela na početku, u ušima, grlu, crvenilo, afte, glavobolje, pogotovo u predelu između vrata i glave, temperatura, bolovi u žlezdama. Ponovo sam radila krvnu sliku, urin, bris grla, nosa, uha, sve je ok. Moje opšte stanje je ipak katastrofalno. Otrovana sam od lekova, a konstantno imam tegobe koje me ometaju, jako umaraju i veoma plaše. Lekari ne znaju šta će sa mnom, a ja još manje. Molim Vas za neki savet, odnosno predlog.

    Odgovoreno: 05. 12. 2013.

Komentari na pitanje: #123052

    • Postovani vec duze vreme imam problem sa gutanjem I stalnom svrabom u grlu I usima radila sam nalaz orl yredan snimala abdomen stomaka sve u redu.molim za pomoc I savet.

    • Dobar dan,

      Imam problem sa "svrabežom" u grlu i ušima. To traje od aprila 2020. godine. Išla sam kod doktora opšte prakse, uho grlo nos, gastroenteorologa itd. Vadila sam nalaze za alergiju, medjutim nalazi su upućivali da postoji mala vjerovatnoća da je alergija. Radila sam gastroskopiju, rekli su mi da imam neku tekućinu u želucu, koja vjerovatno ide do grla i stvara taj svrab. Pila lijekove i sve okej sa želucom. Takođe, radila sam i bris iz usta. Međutim, taj svrab traje i dan danas. Moram napomenuti da sam onkološki pacijent. Primala sam 4 ciklusa hemoterapija. Imala sam tumor na jajniku. To se desilo prije 2 godine. Međutim, neki doktori kažu da je taj "svrab" možda posljedica hemoterapija. Možete li mi Vi pomoći kako i šta dalje?

    • Za novu godinu sam zavrsila terapiju za Heliko bakteriju (Helicobacter) , pila sam Klacid i Orvagil. jos pijem probiotik. Prošli vikend me je stisla prehlada, kijavica i temperatura do 37,4 nakon čega mi je izašao herpes.

      Imala sam do danas svrab u grlu i ušima a pritisak u ušima koji mi je manjeg inteziteta, ali, svrab u grlu me ne prestaje. Pijem Xyzal, ujutru bih izvadila bris iz grla. Šta činiti dalje?