1. Suvo grlo tokom noći

    Pitanje broj: #90499

    Poštovani,

    Nedelju dana unazad imam bolove u grlu, koji se javljaju samo uveče i traju do ujutru, kad ustanem i pojedem ili popijem nesto. Nikada nisam imala većih problema sa nosem, grlom, sem što mi je i nos jako često začepljen noću. Pa mi je jasno da može biti od disanja na usta, i suvog vazduha dok spavam taj bol. Napominjem da me preko dana ne boli. Zanima me zašto uveče počne, i koji bi mogao biti uzrok? Doktorka mi je pregledala grlo, malo je crveno, ali kaže da nije potreban bris, i da mi ne bi pisala antibiotike, jer sam se u poslednje vreme nagutala raznih zbog nekih urinarnih infekcija. Nisam pušač.

    Odgovoreno: 19. 11. 2011.
    • Poštovana,

      Treba dobro pregladati nos jer kada se ne diše na nos onda u vek postoji dobar razlog koji dovodi do suvog grla što Vi se lepo shvatili. Grlo ne boli danju jer stalno pijemo vodu, jedemo. . . Te ga tako vlažimo a noću nema takvih aktivnosti (u obzir dolaze polipi, devijacija, razne vrste rinitisa kao što je alergijski, vazomotorni, medikamentni. . .).