1. Suvi kašalj i krv u ispljuvku

    Pitanje broj: #84916

    Poštovani,

    Primetio sam prilikom jutarnje higijene, sluzav i sukrvičav ispljuvak iz grla. Ispljuvak je boje karamele sa tragovima krvi kao končici i grudvice. Noću me često budi suvi kašalj, a ponekad me tera i da izbacim šlajm kako bih mogao disati. Ne osećam nikakav bol niti šta mogu da napipam dodirom. Nisam promukao, ali više puta u toku dana moram da izbacim sakupljeni šlajm. Preko dana je on beo i sluzav, a samo ujtru sukrvičav i boje karamele. Nisam pušač, ali mnogo boravim u prostorijama gde se puši, pa sam dugo mislio da je to uzrok mom kašlju i nakupljenom šlajmu. Pojava krvi me uplašila. Kakve preglede da obavim? Uplašio sam se da može biti rak grla, jer je moj ujak imao slične simptome i dijagnostikovan mu je rak

    Odgovoreno: 12. 07. 2011.

Komentari na pitanje: #84916

    • Postovani, zam da je mnogo vremena proslo, ali da li ste na kraju saznali sta je bilo u pitanju?