1. Šum i zujanje u uhu

    Pitanje broj: #108278

    Poštovani,

    Duže vreme osećam kao sub vazduha u levom uhu. Taj šum je u ritmu pulsa. Najčešće primetim kada legnem. Dešava mi se i zujanje tiho. Takođe čujem kada ležim. Ne znam da li je povezano sa položajem ležanjem ili jer je noć, pa tiho i mogu da čujem. Imam 26 godina.

    Odgovoreno: 20. 11. 2012.

Komentari na pitanje: #108278

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 21. 11. 2012.

      Moguće je da postoji veza ali je to potrebno potvrditi odgvarajućim ispitivanjima. S obzirom da imate samo 26 godina ipak je mala verovatnoća zato krenite na ispitivanja - prvo kod orl.

    • Da li to moze da iam veze sa vratnim delom kicme? Imam diskoptaiju. Jednom prilikom sam bila kod orl kada je je isto uvo bolelo. Lekar me je uhvatio za vrat, neku tacku ubuo i jako me zabolelo, zatim konstatovao da taj bol u uhu je od vratnog dela kicme, da je sa uhom sve ok. Zato me zanima da li moji navedeni simptomi mogu imati veze sa tim?