1. Slivanje gustog šlajma niz grlo

    Pitanje broj: #118676

    Postovani,

    Već nekoliko godina imam problem sa sinusima, ranije je to bilo slivanje kroz nos, dok mi se sada (već nekoliko meseci, od kada ne pamtim ni sama) gust šlajm sliva niz grlo svakodnevno. Nemam nikakve bolove u glavi, dok sam sklona prehladama. Radila sam alergološki test i alergična sam samo na grinje. Šta da radim kako bi se zaustavilo stvaranje i slivanje šlajma?

    Odgovoreno: 27. 07. 2013.
    • Poštovana,

      Alergija "samo na grinje" znači da je alergen odgovoran za Vaše tegobe prisutan u Vašem najbližem okruženju, u Vašoj kući i Vašem jastuku i posteljini tačno 365 dana u godinu, za razliku od polena koji budu oko vas neko kratke vreme i to samo kada ste napolju.
      Uzimajte veću količinu tečnosti da bi sekret bio što ređi i sprovedite sve mere da smanjite količinu grinja u vašoj spavačoj sobi i kancelariji gde provodite po 8 sati svakog dana.