1. Problemi sa govorom kod dece

    Pitanje broj: #153359

    Poštovani,

    Dvogodišnjak je zbog slabijeg razvoja govora po preporuci logopeda posjetio ORL lekara. Dijete nije, da znamo, imalo upale grla, uva i slično. Često mu curi nos. Rečeno mi je da nalaz desnog uva nije dobar i da bi trebalo da se odradi snimanje u opštoj anesteziji koje ce nam pokazati detaljnije o čemu se radi.

    Molim Vas za tumačenje rezultata: volume: 0.45, pressure: 199 dapa, compliance: 0.01 ml lijevo uvo: volume: 0.70 ml, pressure: -22 dapa, compliance: 0.71 ml.