1. Savet za operaciju krajnika

    Pitanje broj: #110223

    Poštovani,

    Imam problem sa krajnicima. U poslednjih pet godina primetila sam da sam imala dosta angina u kratkom vremenskom periodu. Često mi krajnici oteknu i dobijem temperaturu, a profesionalno se bavim sportom i to mi predstavlja problem. Čitala sam o odstranjivanju krajnika operacionim putem i da oporavak duže traje kod odraslih. Zanima me koliko je to dobro rešenje za mene i da li bih morala da odsustvujem sa treninga posle operacije?

    Odgovoreno: 20. 12. 2012.

Komentari na pitanje: #110223

    • Imam sina od 10 godina, trenira fudbal i ima redovne ljekarske preglede. Na poslednjem smo provjeravali dodatno srce i krajnike, i on inače nema problema sa krajnicima, ne upaljuju se i ne otiču često, skoro nikad, ali ima zadah i bijele naslage kao komadiče kamenčića po njima. ORL doktor na pregledu je rekao da su puni gnoja i da ih treba vaditi.

      To.je rekao kao preporuku jer kaže mogu nanijeti više štete nego koristi.