1. Rezultati testa za infektivnu mononukleozu

    Pitanje broj: #133774

    Poštovani,

    Bio sam bolestan, i posle određenog vremena doktor me je poslao kod otorinolaringologa koji me je poslao na test za infektivnu mononukleozu, pri cemu su rezultati epstein-barr lgm 4. 06 (referentne vrednosti - negativan <0. 8, pozitivan >1. 1) i epstein-barr lgg 0. 54 (negativan <0. 8, pozitivan >1. 1). Pošto, trenutno nisam u mogućnosti da odem kod svog doktora, dobro bi mi došla konsultacija, s obzirom da je jedan rezultat pozitivan, jedan negativan.

    Odgovoreno: 08. 01. 2015.

Komentari na pitanje: #133774

    • Poštovanje, dva lekara su me dijagnostikovala sa mononukleozom, međutim test iz krvi je pokazao negativan i epštajn bar virus kao i citomegalovirus. Imala sam sve simptome mononukleoze (temperaturu, upalu krajnika sa čepovima, povećanu slezinu kao i povećane transaminaze). Da li je moguća mononukleoza bez ova dva virusa?

    • Dobro vece, bila sam pozitivna na mononukleozu, zanima me da li postoji neki test koji mogu da uradim da bih znala da vise nisam pozitivna. Hvala unapred

    • Dobar dan htela sam da vas pitam da li neko zna uradjen je preko krvi epstein-barr i rezultat je 1,86 sta to znaci ? I koliko je opasno?