1. Rak grla usleg hroničnog laringitisa - Dr Dušanka Milošević

    Pitanje broj: #162170

    Koliko opasan može biti hronični latingitis?

    Pre 2 i po nedelje sam imala jaku prehladu koja je kroz 48 sati reztultirala jakom upalom grla i gubitkom glasa skoro potpuno na čak 3 dana. Nakon toga se glas vratio, ali ne u meri kakav je bio pre prehlade.

    Grlo je i dalje upaljeno. ORL doktor mi nije dao antibiotik, već inhalacije Urbazonom, logopedske vezbe i sprej za nos. Dijagnoza je hronični laringitis. I sem unošenja panike da sam pretedent za karcinom grla, bez obzira na godine, ništa dalje nije savetovano.

    Inače u poslednjih 10-ak god imam skoro uvek crveno grlo i male infekcije koje prave čepove po krajnicima i dugotrajnu upali usne duplje i grla u celosti. Dijagnoza je: GERB, H.pillory i hiatus hernia.

    Da li je sve ovo zaista put ka karcinomu, ima li leka i načina tu upalu sanirati, i da li je trenutna terapija dovoljna za saniranje upale?