1. Pulsiranje samo u jednom uhu

    Pitanje broj: #108475

    Poštovani,

    Kada god spavam na levoj strani, na levom uhu, čujem pulsiranje u ritmu otkucaja srca. To mi jako smeta, ne mogu tako da spavam. Na leđima i na desnoj strani nikada to ne čujem, samo kada naslonim levu stranu na jastuk. Trenutno ovih dana toga nema ni na levoj strani, ali inače je konstantno. Inače, imam malu hipertenziju, ali je uglavnom normalan pritisak.

    Odgovoreno: 23. 11. 2012.

Komentari na pitanje: #108475

    • Tamara Milivojević 18. 04. 2023.

      Dobar dan. U nazad par godina imam problem sa levim uhom, s vremena na vreme zna da me zaboli i da otekne mekani deo iznad skoljke bude crveno nekada i pomodri. Analize su sve u redu, na klasicnom pregledu nikad nista nije vidjeno, na testu za srednje uho se sve pokazalo ok takodje i u gluvoj sobi. Medjutim u poslednjih par meseci konstantno čujem otkucaje srca u uhu takodje na pregledima nista nije ustanovljeno. Moze li neki savet šta dalje mogu da radim? Pozdrav i svako dobro vam želim.

    • Dobar dan, pa ovako pulsiranje u obliku suma na levom uhu (u ritmu sa otkucajima srca) sam primetila jos pre 9 godina. Imala sam MR glave, ubrizgavali su mi i neku tecnost da bi se videle vene u glavi, imala sam ultrazvuk vrata svi nalazi su bili cisti i jos jednom nakon 3 godine sam sve to ponovila i ponovo su nalazi bili cisti. Da li znate sta bi jos mogao da bude uzrok?