1. Proteus mirabilis u nosu

    Pitanje broj: #120250

    Poštovani,

    Ima već mjesec dana da se liječim od bakterije proteus mirabilis u nosu. Drugi put je bris nosa pokazao da je bakterija još prisutna. Prvi put sam koristila Garomicin kapi, a sad koristim i kapi i Oralno citeral tablete. Bilo mi je malo bolje, pa sam prekinula liječenje, ali osjećam stalno vrućinu u nosu, gušenje koje dođe u prsa, pa u stomak. Osjećam stalno dim i prašinu. Prije 2 mjeseca sam imala jaku pehladu i bila sam na inhalaciji i od tada osjećam ove simptome. Da li je moguće da sam dobila bakteriju od inhalacije i može li ona uzrokovati gore navedene simptome? Ponavljam sa su mi nalazi krvi uredu, kao i mokraća i urinokultura. Snimala sam i pluća prije 2 mjeseca i sve je bilo uredu, ali ja se jako slabo osjećam. Mora li ljičenje trajati tako dugo? Nisam nigdje pročitala da ova bakterija može biti u nosu. Možete li mi malo detaljnije napisati o ovoj bakteriji i što je jako bitno, da li uzrokuje ove simptome koje sam navela?

    Odgovoreno: 13. 09. 2013.

Komentari na pitanje: #120250

    • Postovani imam jedno pitanje radila sm bris grla i nosa i izolovana je bakterija proteus spp.U ispljuvku imam Klebsijelu spp.A u Urinarnoj kulturi imam Eserihiju coli. Doktorka mi je za sve to dala 2×80 gentamicin. Zanima me dali je to uredu