1. Problem sa upalama grla

    Pitanje broj: #142634

    Poštovani,

    Od malena imam problema sa upalama grla. U zadnja 3 mjeseca imala sam 4, 5 puta upalu grla i 2 puta gnojnu anginu. Napravila sam bris nosa i ždrijela na kojem piše da je mssa osjetljiv. Što to znači i kako se riješit toga?

    Odgovoreno: 09. 12. 2015.

Komentari na pitanje: #142634

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 21. 12. 2015.

      Poštovani, ako je stafilokok izolovan u brisu sa krajnika i ždrela, onda po antibiogramu treba da je osetljiv na meticilin /antibiotik/ i taj antibiotic treba da pijete 10 dana i posle 3 dana pauze da se ponovi bris ždrela i krajnika. Ako stafilok nije izolovan iz krajnika i ždrela ne vredi vam da pijete antibiotic. Operacija krajnika je i dalje jedno od boljih rešenja i što je najvažnije - to je jedino trajno rešenje.