1. Problem sa gledanjem u svetlo

    Pitanje broj: #145272

    Poštovani,

    Već duže od godinu dana imam sledeći problem. Na veče pri upaljenom svijetlu se osjećam nekako čudno, ošamućeno. Imam utisak da mi je slika pred očima nekako tamnija nego obično, kao da svijetlo nije svijetlo nego tamno. Ista stvar se dešava kada uđem u neki butik, ili prodavnicu. To mi smanjuje kvalitet života drastično, nit mogu da učim, niti sam raspoložen za bilo šta. U tom periodu sam pio antibiotik Doksiciklin za upalu grla, te mi je taj ružan osjećaj prestao na 5 dana, da bi se zatim opet vratio i traje do danas. Isto, pronađena mi je helicobacter, za koju sam popio 2 terapije, mislio sam da mi ona prouzrokuje te probleme, ali ne. Istražujući po netu, posumnjao sam da možda imam neku hroničnu upalu sinusa. Već više od 6 godina imam povišenu temperaturu 37/37.3, za koju se ne zna uzrok. Ta temperatura mi je počela kada sam izvadio zub šesticu iz gornje vilice. Mjesto na kome je bio zub sam slikao 2 puta ali nije ništa pronađeno. Dalje, u jutarnjim satima mi se u nosu nakupe tvrde sline, koje teško ispušem. Da napomenem da sam vadio osnovne laboratorijske nalaze ali nema nikakve indikacije da ima neka upala i slično. Šta Vi mislite o svemu ovome? Da li je moguće da je to zbog sinusa? Mene ne boli glava, i nemam neke tipične simptome za upalu, ali opet...
    Pozdrav

    Odgovoreno: 18. 03. 2016.

Komentari na pitanje: #145272

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 18. 03. 2016.

      Poštovani, možda je moguće ako postoji komunikacija između izvađenog zuba i maksilarnog sinusa ali verovatnoća za to je minimalna? Pozdrav

    • Hvala na odgovoru. Bio sam kod oftamologa, sve je u redu. Da li postoji mogućnost temperature od sinusa, to su mi neki doktori napomenuli da moze biti od njih, narocito kada napomenem da se pna javila nakon vadjenja zuba?