1. Problem sa centrom za ravnotežu

    Pitanje broj: #121849

    Poštovani,

    Da li posle i u toku virusnog encefalitisa, izazvanog koksaki virusom, adeno i herpes zoster virusom može biti zahvaćen i centar za ravnotežu u srednjem uhu? Koliko traje oporavak i kako se leči, centar za ravnotežu?

    Odgovoreno: 03. 11. 2013.
    • Poštovani,

      Naravno da može da bude zahvaćen "centar" tj. organ za ravnotežu koji se nalazi u unutrašnjem uvu. Prvo je potrebno uraditi dijagnostiku i utvrditi o kojoj vrsti problema se radi odnosno da li je problem periferne ili centralne prirode jer je početak priče vezan za virusni encefalitis: dakle treba obaviti ispitivanje sluha i ravnoteže kod audiologa i tek onda savetovati terapiju.