1. Prehlade i upale grla nakon operacije krajnika

    Pitanje broj: #101002

    Poštovani,

    Imam 20 godina i  operisao sam krajnike  pre 6 meseci jer mi je bio ustanovljen tonzilis chronica. Posle operacije mi je bilo dobro prvih dva meseca, posle toga kreću problemi. Imam iste simptome kao i pre operacije sve osim (gnojne angine). Non stop prehlade, upale grla. Ako popijem nešto hladno ili izađem da igram basket na hladan vazduh odmah upala grla (nisu to jake upale kao što sam imao pre, naprotiv vrlo blage ali dosadne i iritiraju mnogo), čak i kad je npr. +30 stepeni napolju i tad me boli kad igram basket ili trčim, i temperatura 37 do 37-4 maximum i osećam vrelinu u licu. Ja ne znam šta se dešava, pre par godina sam igrao fudbal po snegu na -20 i ništa mi nije bilo čak ni prehlada, a kamoli upala grla ili tako nešto. Dao sam bris uvek je ok, prskam Tantum verde sprej i ništa ne pomaže kao da vodom prskam. Inače sam mnogo sed za svoje godine, oko 40% mi je seda kosa ko zna zašto i da li to ima veze nekakve sa ovim? Išao sam kod doktora koji me je operisao i rekao mi je da je sve ok. Da li je moguće da mi je pao imunitet do te mere da se prehladim na +30 stepeni?

    Odgovoreno: 14. 06. 2012.

Komentari na pitanje: #101002

    • Jeste, pad imuniteta je to. Jačaj ga, jedi dobro, uzimaj vitamine i proći će.