1. Povređena bubna opna

    Pitanje broj: #116584

    Poštovani,

    Kakva je posledica u nelečenju povređene bubne opne i da li može da se izleči bez ikakvih lekova i operacija?

    Odgovoreno: 29. 05. 2013.

Komentari na pitanje: #116584

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 24. 06. 2013.

      Poštovani, niste ništa pogrešili jer vam je urutal već pomogao tako da se očekuje da se dogodi ponovo isto. Pozdrav

    • Vladimir stefanovic 23. 06. 2013.

      Postovani, malo pre sam poslao pitanje o samoinicijativnom ponavljanju terapije koju sam pre godinu dana dobio od dr orl (urutal - zbog vrgoglavica, sirokog hoda, povremenog zanosenja) . Radi preciznosti pitanja prepisujem zakljucke: 1) mr, maja 2o12. God: mr pregled ukazuje na postrojanje retkih mikroishemijskih lezija pracenih kortikalnom i subkortikalnom redukcijom mozdanog parenhima. 2) juna ove godine: transkranijalni dopler arterija willisovog poligona: registrovane brzine protoka bliske donjim granicnim vrednostima, bez znacajnije asimetrije strana. Prilikom rotacionih testova vrata i glave protok u vb slivu slabi za 25% . Protok kroz arterije oftalmike je obostrano anterogradnog smera, urednih brzina. 3) kolor dopler magistralnih arterija vrata (juna ove godine) desna vertebralna arterija je normalne sirine anterogradnog smera, urednog protoka. U. . . Desne aci registruje se. . . Plak neravne povrsine od max. 4o% suzenja. Leva v. Art. Normalne sirine, urednog protoka (operisana 2oo6. G.) . Hvala na strpljenju.