1. Povreda bubne opne

    Pitanje broj: #136759

    Poštovani,

    Povredila sam uvo štapicem za uši u subotu uveče, doktor specijalista mi je tada stavio sterilnu strajfnu koju sam menjala do danas. Danas sam bila na kontroli i trebalo je da snimim sluh ali danas to nije bilo moguće pa ću to sledeće nedelje. Danas je na nalazu ova dijagnoza - ruptura membranae tympani lateris dextri. Doktorka je rekla da se vidi povreda na bubnoj opni i rupica. Ali da ima dobru tzv. svetlosnu osvetljenost. Zanima me šta to tačnije znači? Kako to bubna opna zarasta sama od sebe? Rečeno mi je da ima veliku moć zaceljivanja, nekad i za 2 nedelje, te da se nadam najboljem. Nikakve lekove u suštini nisam koristila, osim Cefaleksina. Da li možete malo da mi pojasnite šta se dešava u ovakvim slučajevima, kako to da se ne stavlja u povređeno uho nikakva mast, nikakvi lekovi? Ja sada imam osećaj kao da mi je to uvo puno vode. Kad legnem i kad je tišina stalno nekako pulsira to uvo. Da li je ipak dobar znak to što me uvo ne boli, samo imam taj osećaj začepljenosti, kao da je neki čep unutra pa treba da ispadne? Molim Vas pomozite nekim objašnjenjem, meni očigledno ne ostaje ništa nego da čekam da to zaraste samo od sebe, ili ne zaraste.

    Odgovoreno: 24. 04. 2015.

Komentari na pitanje: #136759

    • Dobar dan, imam upalu spoljašnjeg uha i pijem terapiju, bubna opna mi je zamućena, bolovi su prestali ali i dalje osećam zujanje u levom uhu. Da li posle terapije zarastanja bubna opna i zujanje prestaje? Hvala.

    • Godinama imam problem sa ušima. Rešavano je redovnom kontrolom i uglavnom kapima. Zbog trenutne situacije deo klinike gde je ORL pretvoren je u kovid i nije moguće uraditi kontrolu. Trenutni simptomi su bol u uhu i curenje- kada je počelo da se pojavljuje zaglušenost pokušala sam to da rešim time što zapušim nis i lagano dunem ali bukvalno čujem zujanje vazduha kroz uvo Zadnji korišćen lek je Otol h