1. Povišen pritisak zbog antibiotika

    Pitanje broj: #118219

    Poštovani,

    U zadnjih par dana imam problema sa pritiskom, ponekad mi se manta i nemam stabilnost. Pijem Citeral zbog neke dve ovalne senke iza uveta u predelu vrata. Takođe, imam mali čvorić u produžetku, samo malo niže. Takođe dva ispod leve i desne strane vilične kosti, koji su malo veći, i dva sitna na zadnjem delu levog vratnog mišića. Dešava mi se da ujutru imam veći pritisak oko 140 sa 100, do 160 sa 100. Pa mi recite da li je to od antibiotika ili ima veze sa nečim drugim?

    Odgovoreno: 13. 07. 2013.

Komentari na pitanje: #118219

    • Pijem lek Normix, dnevno 2 puta po 400mg. Terapija je uzimati tako lek 12 meseci. Da li ovaj lek podiže krvni pritisak, jer sam počeo prepisanu terapiju pre dva dana?

    • Posle corone pijem Pancef Dana'si je protisak 160/80 Da li je to od antibiotics pijem i Pronison?