1. Polipi u nosu i kašalj kod deteta

    Pitanje broj: #100930

    Poštovani,

    Imam trogodišnju ćerku. Već dva meseca suvo kašlje (kašljuca) i to jako često, svakih 10 sekundi, a noću hrče. Rendgen pluća je u redu, pila je antibiotik, inhalirana salbutamolom, mesec dana je pila sirup za alergiju i 2 nedelje Kortizon sprej. Ništa nije pomoglo. Juče je bila kod orl, ima polipe u nosu, u predelu ždrela. Doktor kaže da to mnoga deca imaju, polipi su mali i nisu za operaciju, nikakvi lekovi nisu potrebni, ali kaže da od toga ne bi trebalo da kašlje i da joj je to verovatno navika, tik. Ja ne verujem, jer to več predugo traje, i verovatno bi u nekom momentu kad se zaigra zaboravila na to, što nije slučaj jer ona kašlje konstantno. Jedino noću ne kašlje toliko često. Sve je počelo tako što je bila prehlađena, bio je zapušen nos i malo je kašljala, imala je šlajm, pila je Prospan sirup i nakon 10 dana nije više imala sekreta, ali kašalj nije prestao nego je počela suvo da kašlje. Da li polip izaziva kod nje to kašljucanje i hrkanje? I da li smemo da čekamo, da li će se polipi u tom slučaju povećati?

    Odgovoreno: 13. 06. 2012.

Komentari na pitanje: #100930

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 16. 07. 2012.

      Tesko je dati odgovor da ili ne, samo na osnovu vaseg opisa, a bez pregleda. Pozz

    • Hvala puno na tako brzom odgovoru. Interesuje me jos vase misljenje da li treba da nastavim da joj dajem kortizon i antialergijski sirup, jer pedijatar, koji je to prepisao, ostaje pri tome da treba da nastavimo sa takvom terapijom, a specijalista orl kaze da nema potrebe da joj to dajem. I ne razumem razliku izmedju uvecanog treceg krajnika i polipa, da li je to isto? Hvala unapred