1. Plikovi na ždrelu

    Pitanje broj: #151979

    Poštovani,

    Već duže vreme, oko 9 meseci, imam na zadnjem zidu ždrela male plikove, ranice ili nešto slično tome. Dodirnuo sam ih i plikovi su počeli krvariti. Obratio sam se lekaru više puta ali niko nije mogao da ustanovi o čemu se tačno radi, a prepisana terapija nije pomogla. Ranije mi je dijagnostikovana devijacija nosne pregrade, i primećujem da vrlo često imam sekret u grlu baš na mestu plikova.
    Jako sam zabrinut. Interesuje me da li pojava sekreta može da bude uurok nastanka plikova i da li je upala ždrela posledica nastalih plikova?