1. Otok limfnih žlezda

    Pitanje broj: #108123

    Poštovani,

    Ujutru me je grlo jako zabolelo samo sa desne strane (na mestu krajnika), nisam mogao da gutam. Limfne žlezde su malo otekle. Predveče sam primetio da je čitava desna strana (unutra) otekla i pojavila se krv koju sam ispljunuo. Na mestu te otekline kao da je došlo do erozije. Nema povišene temperature. Inače sam zdrav. Šta se desilo i šta da radim?

    Odgovoreno: 17. 11. 2012.

Komentari na pitanje: #108123

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 18. 11. 2012.

      Lekar koji vam je propisao injekcije je na nalogu za davanje injekcija napisao i koliko ampula treba da dobijete i kada je kontrola. Uobičajeno lečenje gnojne angine traje 10 dana preparatima penicilina ali to ne važi i za klindamicin.

    • Postovana, bio sam na pregledu, tonsilitis je, ali da se ne bi razvio peritonzilarni absces, dobio sam klindamicin 600mg 3x1 parenteralno, samo mi nije recena duzina terapije? Hvala!