1. Otežano disanje kao posledica alergije

    Pitanje broj: #87260

    Poštovani,

    U poslednje vreme ne mogu lepo da dišem na nos. Tokom celog dana ne dišem kako treba, a uveče me posebno stegne. Nemam šta da izduvam, jednostavno osećam neku blokadu. Molim Vas, da me uputite kome se treba obratiti i ako možete da mi kažete o čemu je reč. Imam alergiju već nekoliko godina, pa se brinem da li su ovo znaci astme. Alergoloski test sam počela da radim u bolnici u bežanijskoj kosi, ali sam odustala kada sam videla da po njihovom testu nisam alergična na životinjsku dlaku, a znam da poprilicno reagujem kada sam u prisustvu mačke ili psa. Takođe bih Vas zamolila da mi kažete, da li češće prisustvo sa mačkom, psom ili alergenima može izazvati astmu?

    Odgovoreno: 10. 09. 2011.

Komentari na pitanje: #87260

    • Je li moguće da ima alergije i zimi, meni čak u jesen i zimi više smeta nego u proleće i leti. Koji je lek za alergiju najbolji?

    • Vrlo je moguce da imate neku alergiju i sto pre biste trebali kod otorinolaringologa da utvrdi o cemu je rec i da vam kaze kako dalje da se ponasate. Alergije nisu bezazlena stvar ako se ne lece mogu stvoriti razne komplikacije i znatno smanjiti kvalitet zivota pacijenta. A naravno i astma se moze razviti. . .