1. Otečeni i rupičasti krajnici

    Pitanje broj: #91694

    Poštovani,

    Već skoro godinu dana imam problema sa krajnicima. Blago su otečeni i rupičasti, grlo je jarko crvene boje, na vratu su žlezde od skora otečene, ali bez ikakvog bola. Sve je to praćeno niskom temperaturom 37-37. 4. Bila sam pod terapijom antibiotika (Sinacilin, Panklav). Pre mesec dana mi se desila gnojna angina gde sam dva dana primala Jugocilin i Urbazon, pa mi je promenjena terapija na Eritromicin (zbog kontrole kod drugog orl lekara). I dalje je stanje isto, uradila sam bris grla i krvnu sliku i sve je normalno, sedimentacija eritrocita je 5, leukociti nisu povišeni. Da li mi možete reći kako da umanjim otok na grlu i vratu, i da li je temperatura povišena zbog krajnika? Da li ću morati opet da ispijam antibiotike ili postoji i neki drugi način da ublažim tegobe?

    Odgovoreno: 13. 12. 2011.

Komentari na pitanje: #91694

    • Poštovani, kašljem već duži period i iskašljavam ispoljava žućkasto -zeleni...Imam česti problem sa gnojnim anginama.Radila sam test na koronu-negativan je, ali su mi CRP i sedimentacija poviseni preko 50.Pila sam Sinacilin od 500 mg.Šta raditi?Šta može da bude u pitanju?Doktorka je gledala pluća i čista su.