1. Oštećen slušni živac

    Pitanje broj: #96933

    Poštovani,

    Već oko 2 godine imam problem sa sluhom, koji je oštećen zbog neke infekcije, kako su mi rekli, zbog neizlječene upale grla. Bila sam na snimanju zvuka, rezultati su kao u 80-godišnjakinje, a meni su 22 godine. Ne čujem dosta zvukova, zvono telefona, zvono na vratima. Na sreću govor čujem bolje. Pila sam Pronerv i Urutal 6 mj. Otada je stanje bilo bolje, jedino kad god sam prehlađena osjećam šumove i začepljenje u ušima. U posljednje vrijeme i bez prehlade osjetim začepljenje. Zanima me da li postoji neko rješenje, u slučaju da se stanje pogorša, jer sam čula da nema pomoći kad je oštećen slušni živac?

    Odgovoreno: 27. 03. 2012.

Komentari na pitanje: #96933

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 21. 07. 2012.

      Obratite se za savet specijalisti za urologiju.

    • simic aleksandar 29. 03. 2012.

      Imam cerkicu 6 god i ima cistinurijum. Zanima me dali se ta boles moze izleciti. Ona je operisala kamen i sad me pratimo redovno mokracu. Koristi calijum citrat i tiopronin. Sad je mokraca oko 7. 5 do 8.