1. Oštećen sluh i zujanje u ušima

    Pitanje broj: #86762

    Poštovani,

    Već 2-3 godine imam malo oštećen sluh (smanjena čujnost na visokim frekvencijama, iznad frekvencija govora), imam stalno zujanje u ušima i bezbojni sekret koji se sliva u grlo, skoro uvek po malo. Mislim da su problemi počeli nakon što sam uduvao u srednje uvo sekret iz nosa prilikom kupanja pre 2-3 godine. Sve to je pojačano nakon što budem izložen prašini. Lekari specijalisti su mi rekli da se tu ništa ne može, da je to alergijski, da pijem Cavinton i Presing i da se čujnost ne može popraviti. Da li se može nekako očistiti srednje uvo i kako da prestane stalno "tiho pištanje u ušima"?

    Odgovoreno: 26. 08. 2011.
    • Poštovani,

      "tiho pištanje u ušima" je posledica oštećenja sluha koje Vam ne pravi probleme ali je tinutus uvek problem i lekovi samo ponekad reše taj problem. Ako ne pomaže Cavinton, Tanakan i slični lekovi, ostaje Vam da naučite da živite sa tinitusom. Sekret potiče iz nosa i sinusa i nije obavezno da je alergijske prirode i ono što je za Vas najvažnije nije povezan sa Vašim tinitusom tj. pištanjem u ušima jer je ono, jednostavno rečeno, posledica oštećenja slušnog živca.