1. Orofaringealna flora u vrisu grla i nosa

    Pitanje broj: #163215

    Prvični simptomi bili su ožareno grlo, promuklost, mutacija glasa,s vremena na vreme osećaj vreline jezika.Obratili smo se usnom specijalisti i dao je dg. Acc. laringitis i predložio nam je 10 inhalacije grla, vit.B kompleks, vit.C. Nalaz bris grla je bio - prisutna orofaringealna flora, a nalaz sputuma - prisutna orofaringealna flora i prisutnost leukocita. I posle 3 meseca osećaji su isti kod pacienta. Nisu nam objasnili što znači ta prisutnost flore i leukocita u sputumu. Molim Vas za povratnu informaciju šta to znači? O čemu se radi? Koliko je štetno po zdravlje i kako to tretirati nekim medikamentima?

    Odgovoreno: 30. 07. 2019.

Komentari na pitanje: #163215

    • Niste mi objasnili da li je O.K. da se u sputumu nalaze leukociti? Prvi put se ustanovilo pre 2 meseca, ponovili smo analizu sada i nalaz je isti.

      Bojim se, da se nešto ne krije u pozadini, pa da bukne iznenada.