1. Oporavak nakon operacije glasnih žica

    Pitanje broj: #112551

    Poštovani,

    Operisala sam polipe na glasnim žicama pre 4 dana. Zanima me Vaše mišljenje, otprilike koliko dana treba da se glas oporavi, pošto šapućem? Da li je potrebno više da ćutim?

    Odgovoreno: 17. 02. 2013.
    • Poštovana,

      Izbegavajte i šaputanje i vikanje. Trudite se da govorite najnormalnijim tonom kada morate ali je idealno da ćutite što je više moguće jer na taj način omogućavate vašim glasnim žicama brži oporavak. Koliko će trajati opravak može da vam kaže vaš lekar koji zna veličinu i lokalizaciju polipa kao i vrstu hiruške intervencije koja je načinjena.