1. Operacija sinusa

    Pitanje broj: #92295

    Poštovani,

    Da li možete da mi pojasnite ct nalaz i kakvo je realno stanje za operaciju polipa. Da li može fess metodom i kakve su Vaše prognoze? Leva nosna šupljina, maksilarni, sfenoidni, etmoidalni kao i frontalni sinus ispunjeni sadržajem atenuacija mekog tkiva. Medijalnizid levig maksilarnog sinusa kao i kostane pregrade etmoidalnih sinusa jako istanjene. Polip je velik i viri iz nozdrve. Molim za iskreno mišljenje.

    Odgovoreno: 26. 12. 2011.
    • Poštovani,

      Za postavljanje definitivne indikacije potrebno je da ja vidim skener jer isti skener različitito vidi i opisuje radiolog a različito otorinolaringolog. Generalno, jednostarani polipi kao i obostrani polipi su najčešća indikacija za endoskopsku operaciju sinusa ili fess. Skener ne razlikuje meko tkivo od tečnosti u sinusima tako da će operacija da pokaže koji sinusi su ispunjeni polpoznim tkivom a koji sekretom.