1. Operacija krajnika i prisustvo bakterija u grlu

    Pitanje broj: #154818

    Već mesecima muku mučim sa upalom krajnika. Konstantno se u brisu pojavljuju bakterije i konstantno me doktori leče antibioticima. Popijem kutiju antibiotika, napravim pauzu, uradim bris i uvek nova bakterija. Tako par meseci unazad. Pritom su krajnici izbrazdani, počeli su da trule, i kao što kaže doktorka da se raspadaju. Takodje su enormno uvećani i pojavljuju se plikovi oko njih, što je rezultat hronične upale. Ja moram na operaciju, ali po rečima doktorke ne mogu se operisati dokle god u brisu ima bakterija. Pre 10 dana mi je po prvi put bris bio sterilan i tada mi je hitno zakazana operacija za ovaj petak. Uradio sam još jednom bris, medjutim ovog puta je u brisu nadjeno: staphylococcus aureus i streptococus β (beta) grupa. Znači li ovo da će mi opet biti odložena operacija? Ne mogu lepo da dišem od krajnika, a pritom koristim tantum verde, grgoćem žalfiju svaki dan, propolis za grlo, strepsils, kao i ulje divljeg origana, medjutim ništa mi ne pomaže. Imunolog mi je na osnovnu analiza rekao da mi je imunitet počeo da slabi zbog tolikih antibiotika. Da li zaista ne sme da se radi operacija ako ima ovih bakterija?

    Odgovoreno: 12. 12. 2017.
    • Kliconoštvo (prisustvo male količine bakterija) je indikacija za operaciju krajnika. Za jačanje imuniteta uzmite pre i posle operacije wintervits tablete (1x1 tabletu dnevno). Nemojte koristiti žalfiju i ostale stvari za ispiranje usta jer ćete poremetiti normalnu floru u ustima a nećete smanjiti količinu streptokoka. Dakle operacija krajnika je jedino rešenje vašeg problema.

Komentari na pitanje: #154818

    • Postovani . Dete od 7 god pije Panklav zbog streptokoke, upale krajnika. Koliko dana posle leka sme da se radi operacija krajnika? Unapred zahvalan.