1. Neprijatan zadah iz nosa

    Pitanje broj: #135465

    Pozdrav,

    Već duže vrijeme (otprilike u zadnju godinu dana) povremeno imam neugodan zadah iz nosa koji kako su mi rekli, budući da ga ja ne osjetim, ima miris truleži. Zadah je posebno izražen navečer odnosno noću, dok tijekom dana je zanemariv ili ga uopće nema. Bliske osobe su pratile i rekle mi da zadah po njihovoj procjeni ne potječe iz usta nego iz nosa. Nemam pokvarenih zuba. Nedavno sam radio rtg sinusa (nalaz uredan, nema znakova patološkog procesa) i bio na pregledu kod otorinolaringologa koji mi je pregledao sinuse i ustanovio sljedeću dijagnozu deviatio septi nasi i propisao obični sprej za nos. Zanima me Vaše mišljenje, šta bi moglo uzrokovati neugodan zadah iz nosa odnosno koje pretrage bi trebao uraditi da se ustanovi moje stanje?

    Odgovoreno: 09. 03. 2015.

Komentari na pitanje: #135465

    • Moja unuka stalno guta sekret iz nosa i ima zadah jak iz ustiju ili nosa. šta da radimo?

    • Poštovani hvala na odgovoru unapred. Naime moj sin koji ima 2 pune godine ima problem sa nosićem. Desna nozdrva mu stalno curi i ima neprijatan miris iz nje. Bili smo kod lekara, davao nam je da ispiramo fiz. rastvorom nos i sprej operil i galitifen,panklav. Prošlo je mesec dana i znatno manje se oseća, ali po nekad kad baš miriše nosić on se blago oseti malo neprijatno. Ne znamo više šta je u pitanju, nadam se da nije ništa opasno. Inače on je super zdrav, veseo . Molim da mi odgovorite, malo sam zabrinuta. Doktor je mislio da je nabio strano telo u nos ali ja sumnjam da su možda sinusi. Mada je doktor rekao da ne može da curi samo jedna nozdrva, vec mora obe ako su sinusi. Hvala unapred puno!