1. Loša timpanometrija i nakon operacije trećeg krajnika

    Pitanje broj: #98949

    Poštovani,

    Imam sina 6, 5 godina kome je pre više od godinu dana zbog sledećih problema: loša timpanometrija, vrtoglavice, stalno krkljanje u nosu i sekret koji se sliva niz zdrelo, operisan treći krajnik i ugrađene aeracione cevćice. Međutim i posle operacije on je i dalje imao iste probleme. Cevčice su skinute pre mesec dana, timpanogram na jednom uhu je u redu dok na drugom opet ne valja. Meni se sve čini da on ima problema sa alergijom, ali nam ni jedan doktor nije preporučio da uradimo alergotest. Uglavnom je bolje reagovao na Aerius, Vividrin nego na antibiotike. Doktor koji ga je operisao nam je zakazao pregled za mesec i po dana, nije dao nikakvu terapiju, u međuvremenu bi dete vodili na more pa me interesuje Vaše mišljenje, da li bi mu koristio odlazak na more i u kom mestu bi mu klima najviše odgovarala za takve probleme?

    Odgovoreno: 06. 05. 2012.
    • Poštovani,

      Dok čekate kontrolu uradite detetu alergo test (dete ne sme 5 dana da uzima antihistaminike pre alergo testa - aerius i slično). Boravak na moru će svakako prijati pogotovu što je, u slučaju alergije na polene, različita vegetacija primorju u odnosu na kontinentalnu vegetaciju. U svakom slučaju, kod određenog broja dece potrebno je ponekad staviti ponovo cevčice.