1. Lek za vrtoglavice

    Pitanje broj: #105151

    Poštovani,

    Ranije sam se javljala povodom vrtoglavica koje su se javile pre 1. 5 mesec. Dijagnoza "h811. Vertigo paroxysmalis benigna, dysphunctio labyrinthi i dex. , canalolithiasis"|. Terapija je vežbe po brandt-daroff-u 3x dnevno. Meni su ove vežbe izazvale veliku uznemirenost jer strepim od jednog do drugog puta kako će biti, čak sam mislila da pijem nešto za smirenje. Radila sam ih nekoliko dana. Sada vrtoglavica nemam -ali ja ne spuštam glavu naglo u ležeći položaj i ne okrećem se levo-desno u ležećem položaju (kada bih to radila ne znam da li bi ih bilo) . Molim Vas da mi odgovorite da li postoje lekovi kojima se leči ovaj tip vrtoglavica ili su vežbe jedan jedini lek? Takođe me zanima ukoliko se ne leči da li vremenom može samo da prestane? Ja u svakom slučaju planiram da ponovo odem kod lekara orl.

    Odgovoreno: 09. 09. 2012.
    • Poštovana,

      Vežbe su vam veoma važan deo terapije benignog paroksizmalnog pozicionog vertiga (benigne iznenenadne vrtoglavice izazvane određenim položajem glave) (bppv) i morate se posavetovati sa vašim lekarom da bi ste, eventualno, prevazišli otpor prema vežbama. Njihov cilj i jeste da Vi naučite da kontrolišete svoje tegoba i, naravno, da izbegavate nagle promene položaja glave.