1. Lek za hrkanje

    Pitanje broj: #111882

    Poštovani,

    Otišao sam kod lekara homeopatu i zatražio lek protiv hrkanja i dao mi je lek homeopatski -ignatia amara i zabranio da koristim Bromazepam 3mg. Ako Vi znate neki drugi lek recite mi molim Vas.

    Odgovoreno: 02. 02. 2013.
    • Poštovani,

      Hrkanje sa ili bez sleep apnee uvek ima svoj uzrok kao što je devijacija nosne pregrade, kolaps nosne valvule, polipi u nosu i slično zatim mogu da postoje problemi na nivou ždrela - veliki krajnici, uzano ždrelo. Slabo meko nepce i mogu da postoje i problemi dublje u grlu. Ako postoji gojaznost to je potrebno rešiti odgovarajućim dijetama. Ako vam se dešava da pored hrkanja dolazi i do prestanka disanja (sleep apnea) onda je prvo potrebno uraditi polisomnografiju i utvrditi kolko je teška sleep apnea. Dakle neke od navedenih problema se rešavaju operacijom a teški oblici sleep apnee se rešavaju korišćenjem maske za disanje u toku spavanja. Na osnovu ovoga, sigurno vam je jasno koliko različitih oblika hrkanja sa ili bez sleep apnee problema mogu da stoje iza "hrkanja" tako da ste shvatili i mogućnost 1 leka da leči bilo koji od ovih oblika hrkanja.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #111882