1. Lečenje zujanja u uhu

    Pitanje broj: #133684

    Poštovani,

    Pre 12 dana dobio sam izuzetno jak udarac loptom u predelu levog uha. U roku od 30 sati sam otisao na pregled kod doktora. Dijagnostikovana mi je ruptura bubne opne. Dobio sam preventivno lečenje antibioticima i stavljanje strajfne u uho sa nanošenjem Triderm masti. Svaka dva dana odlazim na kontrolu. Ruptura se značajno smanjila, ali je zujanje konstantno tu. Da li postoji šansa da zujanje prestane i koji je okvirni rok da se to desi? Izuzetno sam zabrinut zbog prirode posla kojim se bavim.

    Odgovoreno: 05. 01. 2015.

Komentari na pitanje: #133684

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 08. 01. 2015.

      Uvek se nadamo da ce sve sa zarastanjem bubne opne biti u redu.
      Pozdrav

    • Zabrinuti muzicar 06. 01. 2015.

      Postovani,
      procitao sam vas savet, zahvalan sam na vasem zaista brzom odgovoru. Juce sam imao kontrolu. Uradjena mi je audiometrija i doktor mi je rekao da je nalaz u redu. Timpanografiju povredjenog levog uha nije bilo moguce uraditi. Jedino sto me brine je to zujanje, nadam se da postoji sansa da prestane i da se sluh vrati u normalu kada opna zaraste.