1. Lečenje stafilokoke u nosu

    Pitanje broj: #84449

    Poštovani,

    Imam 43 godine, radio sam bris nosa i grla i u nosu su mi nađene staphylococcus aureus u velikom broju, urađen mi je i antibiogram. Lekar mi je dao Alfacet 500 mg da pijem svakih 8 sati. Interesuje me da li je to dovoljno ili treba još nešto da koristim?

    Odgovoreno: 02. 07. 2011.

Komentari na pitanje: #84449

    • Moj sin već duže vreme /npr. 6 meseci/ tada mu je dijagnostikovan staphylococcus aureus (3 puta rađen bris iz nosa) veliki broj, masa i znatan broj su bili rezultati. Urađen antibiogram R je samo Penicilin, sve ostalo je S od ponuđenog, koristio je u dva navrata Ciprocinal antibiotik mazao Hloranfenikol, Stanicid... Ništa od toga nije pomoglo i dalje ima iste probleme, kraste po nosu, pojavljuju se i bubuljice, nepijatan miris iz nosa, otežano disanje. Napomena: indikovana je i devijacija nosa koja, intervencija je takođe planirana za par meseci. Da li možda može neko da mi objasni i kaže šta treba da radimo, jer znam da je pomenuta bakterija veoma opasna, tvrdokorna i bojim se da može pored neprijatnosti svakodnevnih da izazove i veće probleme. Hvala, nadam se brzom odgovoru.

    • Staph Aurus u nosu (100%) rešen posle 10tak dana sa Cephalexinom i Stanicidom.

    • Ines Ćupović 19. 02. 2024.

      Dobar dan, interesira me kada se u nosu stvaraju kraste? Imam onaj osećaj suhoće i peckanja. Šta se treba koristiti od antibiotskih masti?

    • Moj sin ima 40 godina. Ima stafilokok zlatni već dve godine ima krasti po licu, oko oka, nosu, na leđima i na prsa. Jako je omršavio i psihički je postao nestabilan. Ne znam kako mu pomoći. Išao je ljekaru dva puta antibiotike ali to se stalno vraća. Jako sam zabrinuta.

    • Postovana. Moj sin ima 6 god i ima stefilococu u nosu vec par mjeseci. Dali su mu neke antibiotske kapi. Sutra cemo ponoviti bris, ali njemu su izasle na tijelu virusne bradavice molekule tako nesto, ne znam tacan naziv. Pio je dva sirupa za imunitet i dalje nista. Opet smo otisli dermatologu, prepisane su mu neke kreme i sirup za imunitet. Zanima me samo posto mi je svekrva rekla da je ta bakterija smrtonosna,da li je to istina?

    • Postovani, Moj suprug je dosta vremena koristio drogu kokain. I pojavilo mu se u jednoj nozdrvi krv i gnoj koji curi. Ispod nosa nema rana. Prestao je koristit cocain . Koristi octinisept mast i cisti sprejom. Da li mozete nesto preporucit da kupi da to prestane.

    • PoštovanaPre2 meseca sam dobila upalu srednjeg uha.Pila sam Panklav i ciprocinal tabl. Pre mesec dana. Sada imam stafilokokus aureus na brisu iz nosa. Kako je naj efikasnije lečiti pošto sam. Dobila gentamicin mast koja slabo deluje. Opet se na brisu pokazalodaimam stafilokokus aureus. Hvala

    • postovani imam strafilokoku u nosu u 50 posto uzorka da li moram da pijem antibiotike ili je dovoljno da koristim hlorofenikol

    • Да ли је неопходно пити антибиотике, ако се покаже стафиликока аурелис у носу 100 посто? Постоје ли неки други методи?! Унапред захвалан...

    • Imam bakteriju stafiloookokes aeurus unisuam uuradila antibiogram sta da radimu nosu i ksd dis3m na nos nesto skripi

    • Pozdrav imam djecaka od 19 mjeseci i imamo u nosu streptococcus i evo vec dva puta radimo bris i svaki put je imamo koristimo kremice al nam se javlja ne mozemo je se rijesiti da napomenem mali je bio bolestan jedno 15 dana temperaturu leukociti 22.5 upaljeno srednje uho i nalaza nam pokaze tu bakteeiju stim da je mali sada dobro ne kaslje ne slini jede lijepo malte ne sve i veseo je al kad uradimo taj nalaz uvijek nam pokaze tu bakteriju sta da radim ako sad opet pokaze je da li da trazim strucno misljenje na orl odjeljenju ili savjet naseg pedijatra

    • poštovana, danas je 19.06.2021. i, izvinite, malopre sam vam poslala mail, al sad sam proverila i moja ćerka danas više uopšte nema sekret iz nosa i više nema miris dima u nosu. da li je ipak potrebno lečenje?

    • da li je potrebno lečiti kod osobe starosti 13 godina Stafilococcus aureus 10% prema brisu iz nosa?

    • Sin mi ima stafilokoku u nosu,kako se leci,a ima i problem sa krajnicima vise od mesec dana ima problem nemoze da guta?

    • Postovanje radio sam sanitarni pregled i nadjena mi je bakterija streptokoka u nosu i pored mazanja gentamicin masti koju sam mazao sad sam dobio stanicid mast zanima me dali ce mi to pomoci pozdrav

    • Gentamicin kremu jednom dnevno I oslobodices se neprijatnosti sa sluzokozom nosa.

    • Pozz ljudi, ja sam operisao devijaciju nosa pre neki dan u bel medic-u, jer niko neće od drzavnih da me operiše u koroni i pritom su mi izolovali bakteriju staphylococcus u nosu. Panklav ti neće pomoći za nju, pio sam ga prethodno. Pancef se zove antibiotik za to i pije se jednom dnevno sedam dana. Nakon toga ponovi bris.

    • U grlu imam staphylococcus aureus i pseudomonas aeruginosa, ne prave mi nikakav problem, i ne pamtim kad me je zabolelo grlo. Htela bih bebu, pa me zanima da li one mogu da uticu na trudnoću, sa ginekoloske strane je sve u redu.

    • Radio sam sanitarni pregled i nadjena mi je bakterija staphylococcus aureus dobio sam mast da mazem. Interesuje me da li stvarno mogu da se izlečim za 7 dana?

    • Postovani.! Nazalost u ovo vreme Korone i sveopšteg haosa, ja se vec bezmalo vise od 2 meseca mucim sa zacepljenim nosem, jakim mirisima, nos se bukvalno ne cisti, nista se ne izvadi ili rucno ili duvanjem u maramicu. Unosi totalnu nervozu u zivot, nesanicu.... ma blagi ocaj. Moram da pijem ksalol da bi nekako zaspao sto je za mene veliki sok jer sam kao bivsi sportista bukvalno gledao lekare jedino na tv-u. Kao svi tako i ja, koristim Nisita spreja i pantenol kremunzadnij 10 tak dana... Pa cak sam u takvom raspoloženja da cu uzeti i Panklav za koji kazu da je jak antibiotik... znam da je to van protokola ali ocaj je cudo... Nadam se da vi mozete nekako na ovaj nacin pomoci..... Hvala unapred