1. Lečenje mukokele

    Pitanje broj: #105700

    POštovani,

    U desnom obrazu imam mukokelu, to je dijagnostikovano prilikom snimanja sinusa tj. rađen je skener 7 paranazalnih šupljina. Često imam gust sadržaj u sinusima koji se spušta u pluća i pravi problem pa mi je data i dijagnoza astma i brdo pumpica koje koristim po potrebi, Berodual koji mi pokrene taj sekret i ja ga iskašljem. (pušač sam) zanima me da li može ta mukokela da pravi sekreciju i probleme, i da li je moguće izbeći operaciju već je nekako punktirati ili lekovima regulisati stanje. Alergična sam na polen trave, grinje, voće, imam i hashimoto tireoditis, mada nisam pod terapijom jer su nalazi hormona t3, ft4 i tsh u redu.

    Odgovoreno: 24. 09. 2012.

Komentari na pitanje: #105700

    • Vec 15 godina imam mukokelu u desnom sinusu. Koliko je pratim vidim da ne raste, to jest stanje se ne menja. Kada je otkrivena doktorka je rekla da je pratim.. Ona mi ne izaziva velike probleme, ali mi je ta strana češce zapušenija od druge i ponekad osecam blagi bol. Imate li neki savet? Hvala

    • Dobar dan doktorka htela bih da vas upitam za mog sina koji ima mukosnu cistu na unutrasnjoj strani usne na desnu stranu vec 3 nedelje isao je na pregled kod dr orl i ima terapiju sa kremom na bazi kortizona htela bih da vas pitam da li je moguce da se izlevi ta cista bez operacije i da li ce ova krema da mu pomogne i da li postoji nesto drugo koje je efikasno u izlecenju ove ciste zapusene ja imam sliku od ove ciste mogu da vam i posaljem da vidite puno vam hvala unapred na odgovoru puno pozdrava za vas doktorka