1. Lečenje afti u grlu

    Pitanje broj: #108555

    Poštovani,

    Počela sam da kašljem i pojavile su mi se afte u grlu. Išla sam kod lekara i dobila Lysobact i Daktanol pastu. Lysobact sam potrošila, a Daktanol još koristim već 8 dana ali još uvek imam afte. Da li da nastavi da koristim pastu i da li da idem ponovo kod lekara?

    Odgovoreno: 25. 11. 2012.
    • Poštovana,

      Slika je praktično savršena i ja ne vidim afte. Ono što vidim je da su krajnici jako atrofični i hiperplaziju limfnog tkiva na zadnjem zidu ždrela što je uobičajeno kod limfatične konstitucije (predpostavljam da to smatrate aftama). Dakle bilo je dovoljno terapije. Afte su beličaste i izazvane su virusima (ne gljivicama i zato Daktanol nije potreban) i vrlo su bolne i na kraju prođu same od sebe.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #108555

    • Cudan osecaj u grlu, bol sa leve strane. Pila panklav, malo je bolje.